"Vaiņode" ar zaudējumu sāk cīņu par piekto līdz septīto vietu virslīgā

"Jūrmalas Sports" trešdien "SynotTip" Latvijas handbola virslīgas turnīrā par 5.-7.vietu izcīnīja otro uzvaru divos mačos, jo mājās ar rezultātu 34:29 (17:13) pārspēja "Vaiņodes" handbolistus.

Spēle pirmajās minūtēs ritēja punkts punktā, taču jūrmalnieki lēnām atrāvās un pirmo puslaiku noslēdza ar sev pozitīvu rezultātu 17:13. Atgriežoties laukumā pēc pārtraukuma, "Jūrmala Sports" turpināja spēlēt stabili, ne reizi neļāva pretiniekiem pietuvoties vairāk kā četru gūto vārtu attālumā un rezultātā svinēja uzvaru 34:29, vēsta LETA.

Uzvarētāju komandas sastāvā rezultatīvākais spēlētājs ar deviņiem gūtajiem vārtiem bija Māris Grēberis, bet vēl astoņus precīzus metienus pievienoja Rolands Ivanovs.

Savukārt "Vaiņodes" rindās rezultatīvākais bija Ainārs Pāvils, kura kontā 11 precīzi metieni.

"Jūrmalas Sports" un "Vaiņode" regulārās sezonas ietvaros tikās četrreiz un trijos mačos uzvaras svinēja Jūrmalas komanda, bet "Vaiņodei" savstarpējās spēlēs vienīgo panākumu guva pretinieku laukumā.

Sacensībās par 5.-7. vietu savā starpā cīnās komandas, kuras izslēgšanas spēļu ietvaros izstājās ceturtdaļfinālā - ASK/LSPA un "Vaiņode", kā arī "Jūrmalas Sports", kas neiekļuva izslēgšanas cīņās.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pagājušās nedēļas beigās "Jūrmalas Sports" viesos ar 26:25 (14:12) pieveica ASK/LSPA komandu, mini turnīru sākot ar uzvaru.

Pagājušajā nedēļā kļuva zināma pirmā sacensību fināliste, par to kļūstot Dobeles "Tenax" vienībai, kas sērijā ar 2-0 uzvarēja Ludzas "Latgols" komandu. Savukārt otrā pusfināla cīņā Rīgas "Celtnieks" savā laukumā ar rezultātu 26:23 (13:14) uzvarēja "Ogre"/"Miandum" komandu, sērijā līdz divām uzvarām panākot 1-0.

Latvijas čempionātā vispirms komandas izspēlēja divu apļu turnīru, bet pēc tam tika sadalītas divos četriniekos, kur gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz aizvadīja divu apļu turnīru. Pirmajos divos apļos nopelnītie punkti savstarpējās spēlēs līdzi nenāca, bet katrai komandai tika noteikti sākuma punkti atkarībā no pirmajā posmā izcīnītās vietas. Līdz ar to katra četrinieka pirmā komanda otro posmu uzsāka ar četriem punktiem, otrā komanda ar trim, trešā ar diviem, bet ceturtā komanda ar vienu punktu.

Iepriekšējā sezonā virslīgā vīriem triumfēja "Celtnieks", kas finālsērijā ar 3-0 pārspēja "Tenax", gāžot dobelniekus no Latvijas čempionu troņa.