"Latvijas Universitāte" LBL spēlē uzvar "Betsafe"/"Liepāja" basketbolistus

"Latvijas Universitāte" (LU) svētdien "OlyBet" Latvijas basketbola līgas (LBL) regulārā čempionāta mačā viesos ar 87:65 (22:9, 18:17, 19:27, 28:12) uzvarēja "Betsafe"/"Liepāja" komanda, saasinot cīņu par vietu "play-off".

LU komanda praktiski visu spēli bija vadībā, jau pirmajā ceturtdaļā panākot 19:5 savā labā. Tiesa, liepājnieki trešās ceturtdaļas pēdējā minūtē bija pietuvojušies līdz četriem punktiem (53:57), tomēr mača beigas atkal daudz pārliecinošāk nospēlēja studenti, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju un svinot sesto uzvaru čempionātā, vēsta LETA.

Uzvarētāju rindās Linards Jaunzems guva 22 punktus, Jānis Eiduks pievienoja 14, bet Renārs Birkāns 13 punktus, pēdējam arī izdarot deviņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr "Betsafe"/"Liepāja" komandā ar 16 punktiem izcēlās Mareks Jurevičus, bet 15 punktus sameta Roberts Krastiņš.

Liepājas komanda pēdējā laikā zaudējusi vairākus spēlētājus, tomēr tas netraucēja pēdējās piecās spēlēs izcīnīt trīs uzvaras.

Studentiem šī bija viena no pēdējām iespējām iesaistīties cīņā par izslēgšanas turnīru, jo LU pēdējās piecas no astoņām LBL regulārā čempionāta spēlēm aizvadīs pret pirmā četrinieka komandām.

Šī abām komandām bija ceturtā un pēdējā savstarpējā spēle šajā regulārajā čempionātā. Pirmajos divos mačos uzvarēja liepājnieki, bet janvārī virsroku guva LU.

LBL kopvērtējumā līderei "Ventspils" ir 19 uzvaras 20 mačos, savukārt ar 15 panākumiem 17 dueļos seko "VEF Rīga". Tikmēr "Jūrmalai" ir 14 uzvaras 19 cīņās, bet 14 panākumus 21 duelī guvusi "Ogre".

Piektajā vietā ar astoņām uzvarām 21 cīņā joprojām ir "Betsafe"/"Liepāja", kam ar septiņām uzvarām 23 mačos seko "Jēkabpils".

Uzreiz aiz pirmā sešinieka ar trim uzvarām 11 mačos ir "Valka"/"Valga", kuras svētdien panāca "Latvijas Universitāte", kam ir seši panākumi 22 mačos. Savukārt turnīra tabulu noslēdz "Valmiera"/ORDO, kas iekrājusi trīs uzvaras 24 dueļos.

Šajā LBL sezonā augstākajā divīzijā piedalās deviņas komandas. Septiņas no tām aizvadīs četru apļu turnīru, kamēr "VEF Rīga" spēlēs trīs apļus, bet "Valka"/"Valga" - divus. Rīdzinieki paralēli startē arī VTB Vienotajā līgā, bet pierobežu pilsētu komanda no Valkas un Valgas piedalās arī Igaunijas čempionātā.

Iepriekšējā pavasarī LBL čempionātā triumfēja "VEF Rīga" komanda, finālsērijā visos četros mačos uzvarot "Ventspili", kamēr bronzas godalgas pēc ilgāka pārtraukuma ieguva "Barons kvartāls", kas neilgi pirms jaunās sezonas pavēstīja, ka atsauc dalību no sacensībām.