Flaksis Jūtas velobraucienu noslēdz kopvērtējuma 73. pozīcijā

Latvijas riteņbraucējs Andžs Flaksis no "Holowesko-Citadel" komandas svētdien Jūtas daudzdienu velobraucienu (UCI 2.HC) noslēdza kopvērtējuma 73.pozīcijā.

Pēdējā, septītajā, posmā riteņbraucējiem bija jāveic 117,8 kilometri, finišā uzvaru izraujot itālim Marko Kanolam no "Nippo - Vini Fantini" vienības, raksta LETA.

Kanola distances finišu šķērsoja pēc trasē pavadītām divām stundām 40 minūtēm un 18 sekundēm, bet tuvākie sekotāji ar BMC amerikāņu riteņbraucēju Brentu Bukvalkeru priekšgalā viņam zaudēja divas sekundes.

Tikmēr Flaksis finišēja divas minūtes un četras sekundes vēlāk, kas latvietim deva 72.pozīciju.

Kopvērtējumā triumfēja kanādietis Robs Britons no "Rally Cycling" komandas, kurš tuvāko sekotāju Gevinu Meninonu ("UnitedHealthcare") apsteidza par 22 sekundēm. Šajā etapā viņi abi finišēja blakus grupā, kas uzvarētājam zaudēja divas sekundes.

Tikmēr Flaksis no Britona atpalika 53 minūtes un 35 sekundes, Latvijas riteņbraucējam velobraucienu noslēdzot kopvērtējuma 73.pozīcijā. Velobrauciena finišu sasniedza 100 sportisti.

2013.gadā Jūtā Flaksis bija piektais labākais jaunais braucējs, parādot aktīvu sniegumu kalnu etapos, bet pērn kopvērtējumā tika gūta 64.pozīcija, lielāko uzmanību veltot komandas interesēm.

Šogad Jūtas velobraucienā piedalījās viena UCI Pasaules tūres komanda.