Liepājā uzstāsies spāņu pantomīmas meistars Karloss Martiness

Aprīļa sākumā Latvijas tūres ietvaros Liepājā viesosies pasaulē pazīstamais spāņu pantomīmas režisors, aktieris un pasniedzējs Karloss Martiness. Aktieris uzstāsies uz koncertzāles ''Lielais dzintars'' eksperimentālās skatuves 6. aprīlī pulksten 19 ar izrādi ''Laiks svinēt''.

Kopš 1982. gada Karloss Martiness ir attīstījis teātra valodu, kurā klasisko pantomīmas tehniku savienojis ar temperamentu un māksliniecisko niansētību. Kā aizrautīgs cilvēku vērotājs viņš uz skatuves izgaismo šķietami nesvarīgas satikšanās, kurās ieraugām paši savu atspulgu. Ar amatnieka prasmi un mākslinieka iedziļināšanos aktieris pārvērš ikdienišķas darbības neparastā izrādē, kas atraisa skatītāju cilvēcisko spēju smieties un raudāt vienlaicīgi.

Izrādes ''Laiks svinēt'' pirmajā daļā Karloss Martiness piedāvā savu raksturīgāko etīžu izlasi. Tomēr tikai norises dienā, sastopoties ar publiku, viņš izvēlēsies, kurus stāstus no savas slīpēto dārgakmeņu kolekcijas viņš parādīs uz skatuves: draiski lidojošo tauriņu vai kabatas pulksteni, kas izstāsta ģimenes hroniku, vai nenovīdīgo nemiernieku bārddzini.

Otrajā programmas daļā tiek attīstīta tēma, kas vienmēr intriģējusi mākslinieku - tēma par Laiku. Karloss Martiness pieiet šai transcendentālajai tēmai ar ironiju un humoru, kas atver durvis cerībai.

''Laiks svinēt'' ir izrāde, kas ved skatītāju priecīgā ceļojumā, aicinot pārvarēt klusuma robežas un ļaujoties neapturamām fantāzijas iedomām, vienlaicīgi attaisnojot aktiera 35 gadu seno un pamatīgo lēmumu kļūt par pantomīmas mākslinieku.

Karloss Martiness Latvijā viesojies jau vairākkārt, šo gadu laikā kļūstot par skatītāju iemīļotu aktieri. Šajā viesošanās reizē aktieris ar izrādēm uzstāsies ne tikai Liepājā, bet arī Rīgā, Jēkabpilī, Morē, Mārupē, Ventspilī un Valmierā. Teātra mākslas cienītājiem no 1. līdz 8. aprīlim būs iespēja apmeklēt divus dažādus priekšnesumus – Maģiskā klusuma pasaule un Laiks svinēt.

Aktieris dzimis 1955. gadā Prāvijas (Pravia) pilsētā Spānijā, un liktenis viņu uz mūžu saistījis ar žestu valodu, ko mākslinieks ir izkopis un attīstījis, lai brīvi un viegli sazinātos jebkurā kultūrā un tautā. Viņu pazīst ne tikai Eiropā, bet arī citviet pasaulē, viņš uzstājies teātros, skolās, draudzēs, organizācijās un televīzijās. Viņa māksla iesaista skatītāju sirsnīgā un atvērtā sarunā. Savukārt izsmalcinātā tehnika mīmam ļauj radīt visdažādākos pretstatu tēlus.

Pievieno komentāru

Kultūra un izklaide